Informujemy, iż w związku z pandemią koronowirusa treningi zapasów czasowo zostały zawieszone.
Informujemy, iż w związku z pandemią koronowirusa treningi zapasów czasowo zostały zawieszone.
Informujemy o jednym wolnym miejscu w grupie 3 - 4 latków w przedszkolu w Garczu. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z sekreteriatem szkoły nr tel. 58 684 23 83.
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
zakończył się czas letniego wypoczynku. Jak co roku o tej porze uczniowie i nauczyciele wracają do swoich obowiązków. Na wszystkich czekają nowe wyzwania i obowiązki edukacyjne.
Drodzy Uczniowie, życzę Wam, abyście jak najlepiej wykorzystali możliwości, jakie oferuje szkoła. Spełniajcie swoje marzenia i realizujcie ambitne cele. Gorąco zachęcam wszystkich Rodziców do włączania się w życie szkoły. Bez wsparcia z Państwa strony szkoła nie może sprawnie funkcjonować i w pełni realizować swoich zadań. Niech nowy rok szkolny obfituje w sukcesy edukacyjne i wychowawcze.
Całej społeczności szkolnej życzę, aby rok szkolny 2020/2021 był spokojny i bezpieczny!
Hanna Dawidowska
dyrektor szkoły
Aktualne listy uczniów przyjętych
do odziałów przedszkolnych i klasy pierwszej
Szkoły Podstawowej w Kożyczkowie.
Grupa_5_i_6-latki_SP_Kozyczkowo(1).docx
1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
2. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
3. Przy wejściu do budynku szkoły należy zamieścić informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego. Wszystkim wchodzącym do budynku szkoły należy umożliwić skorzystanie z płynu dodezynfekcji rąk
4. Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując zasady:
5. W miarę możliwości należy ograniczyć przebywanie w szkole osób z zewnątrz do niezbędnego minimum (obowiązuje je stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych) i w wyznaczonychobszarach.
6. Należy zapewnić sposoby szybkiej, skutecznej komunikacji z opiekunami ucznia. Rekomendowany jest kontakt z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość.
7. Rekomenduje się posiadanie termometru bezdotykowego (co najmniej 1 termometr dla szkoły) i dezynfekowanie go po użyciu w danej grupie. W przypadku posiadania innych termometrów niż termometr bezdotykowy konieczna jest dezynfekcja po każdym użyciu.
8.Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, należy odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadomićrodziców/opiekunów o konieczności odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowanywłasny środek transportu.
9. W miarę możliwości rekomenduje się taką organizację pracy i jej koordynację, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych i ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły (np. różne godziny przychodzenia uczniów z poszczególnych klas do szkoły, różne godziny przerw lub zajęć na boisku) oraz unikanie częstej zmiany pomieszczeń, w których odbywają się zajęcia.
10. Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
11. Przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, należy usunąć lub uniemożliwić do nich dostęp. Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć należy czyścić lub dezynfekować.
12. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogąznajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce, jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
13. W sali gimnastycznej używany sprzęt sportowy oraz podłoga powinny zostać umyte detergentem lub zdezynfekowane po każdym dniu zajęć, a w miarę możliwości po każdych zajęciach. Należy wietrzyć sale, części wspólne (korytarze) co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
14. Nauczyciel w klasach I-III organizuje przerwy dla swoich uczniów w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż co 45 min.
15.Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobyt na świeżym powietrzu na terenie szkoły, w tym w czasie przerw.
15. Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy ograniczyć ćwiczenia i gry kontaktowe.
16. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) zabawki, rzeczy.
17. Podczas ustalania bezpiecznych zasad korzystania z szatni, jeżeli jest taka możliwość, należy udostępnić uczniom co drugi boks lub wprowadzić różnegodziny przychodzenia uczniów do szkoły, umieścić środek do dezynfekcji rąkprzy wejściu do szatni.
18. Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej, a razie potrzeby w innych salach dydaktycznych. Do regulaminu korzystania z zajęć świetlicowych należy wprowadzić zapisy, dotyczące zachowania bezpieczeństwa w czasie epidemii.
19. Środki do dezynfekcji rąk powinny być rozmieszczone w świetlicy w sposób umożliwiający łatwy dostęp dla wychowanków pod nadzorem opiekuna. Świetlice należy wietrzyć (nie rzadziej, niż co godzinę w trakcie przebywania dzieci w świetlicy), w tym w szczególności przed przyjęciem wychowanków oraz po przeprowadzeniu dezynfekcji.
20. Należy ustalić i upowszechnić zasady korzystania z biblioteki szkolnej oraz godziny jej pracy, uwzględniając konieczny okres 2 dni kwarantanny dla książek innych materiałów przechowywanych w bibliotekach.
21. Personel kuchenny i pracownicy administracji oraz obsługi sprzątającej powinni ograniczyć kontakty z uczniami oraz nauczycielami.
22. Należy ustalić i upowszechnić zasady realizacji zajęć pozalekcyjnych organizowanych w szkole uwzględniających odpowiednio zasady dotyczące organizacji zajęć lekcyjnych.
23. Należy ustalić i upowszechnić zasady korzystania z biblioteki szkolnej oraz godziny jej pracy, uwzględniając konieczny okres 2 dni kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach.
24. Należy wyłączyć źródełka i fontanny wody pitnej, zapewnić uczniom korzystanie z innych dystrybutorów pod nadzorem opiekuna. Zalecenia higieniczne w przypadku innych dystrybutorów wody zostały wskazane na stronie internetowej.
25. Przy wejściu głównym należy umieścić numery telefonów do właściwej miejscowo powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej, oddziału zakaźnego szpitala i służb medycznych.
26. Należy dopilnować, aby wszystkie osoby trzecie, w tym rodzice uczniów, wchodzące do szkoły dezynfekowały dłonie lub zakładały rękawiczki ochronne, miały zakryte usta i nos oraz nie przekraczały obowiązujących stref przebywania.
27. Należy regularnie myć ręce wodą z mydłem oraz dopilnować, aby robili to uczniowie, szczególnie po przyjściu do szkoły, przed jedzeniem, po powrocie ze świeżego powietrza i po skorzystaniu z toalety.
28. Rekomenduje się monitoring codziennych prac porządkowych, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości sal zajęć, pomieszczeń sanitarnohigienicznych, ciągów komunikacyjnych, dezynfekcji powierzchni dotykowych – poręczy, klamek i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i w pomieszczeniach spożywania posiłków, klawiatur, włączników.
29. W pomieszczeniach sanitarnohigienicznych należy wywiesić plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk –instrukcje dezynfekcji.
30. Należy na bieżąco dbać o czystość urządzeń sanitarno-higienicznych, w tym ich dezynfekcję lub czyszczenie z użyciem detergentu.
Procedura bezpieczeństwa pracy stołówki i wydawania posiłków
1. Personel kuchenny i pracownicy administracji oraz obsługi sprzątającej powinni ograniczyć kontakty z uczniami oraz nauczycielami.
2. Odległość między stanowiskami pracy na stołówce szkolnej powinna wynosić co najmniej 1,5 m.
3. Jeżeli zachowanie warunku, o którym mowa w ust. 2 jest niemożliwe, wówczas pracodawca zapewnia środki ochrony osobistej, w postaci masek, przyłbic, rękawic ochronnych, fartuchów.
4. Szczególną uwagę zwraca się na utrzymanie wysokiej higieny stanowisk pracy, opakowań produktów, sprzętu kuchennego, naczyń stołowych oraz sztućców.
5. Posiłki wydawane są z zachowaniem zasady ograniczenia liczby uczniów przebywających jednocześnie na stołówce oraz zasad ograniczenia możliwości ewentualnego rozprzestrzeniania się wirusa. W tym celu:
6. Zainstalowana w szkole fontanna wody pitnej zostaje wyłączona do odwołania.
7. Osoba odpowiedzialna za podawanie uczniom posiłków obowiązana jest do przeprowadzenia uprzedniej dezynfekcji powierzchni, na której spożywany jest posiłek, a także sprzętów służących dzieciom do jego spożycia.
8. Po każdym posiłku blaty, stoły i poręcze krzeseł są dezynfekowane przez personel sprzątający.
9.Wielorazowe naczynia i sztućce należy myć w zmywarce z dodatkiem detergentu, w temperaturze min. 60°C lub je wyparzać.
10.Cukier i inne dodatki są wydawane przez obsługę. Na stołówce nie obowiązuje samoobsługa.
Procedura przyprowadzania i odbierania uczniów ze szkoły
1. Niniejsza procedura powstała na podstawie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.
2. Celem procedury jest zminimalizowanie ryzyka wystąpienia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19.
3. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
4. Do odwołania należy ograniczyć bezpośredni kontakt z osobami trzecimi do niezbędnego minimum.
5. W szkole zostaje wyznaczona przestrzeń wspólna, do której mają prawo wejść rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający uczniów do/ze szkoły.
6. Opiekunowie odprowadzający i przyprowadzający uczniów mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując zasady:
7. Po każdym kontakcie z osobami trzecimi należy dezynfekować ręce. W przypadku stosowania rękawiczek powinny być często zmieniane. Należy unikać dotykania twarzy i oczu w trakcie noszenia rękawiczek.
8. Wszystkim wchodzącym do budynku szkoły należy umożliwić skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk.
9. Przy wejściu do budynku szkoły należy zamieścić informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego.
Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zakończył realizację działań promocyjnych Programu dla szkół oraz uruchomił nową odsłonę serwisu: www.programdlaszkol.org [1]
W okresie prowadzonej kampanii filmy w ramach serii Pamiętnik Chrumasa zostały obejrzane 242 070 razy. Najczęstszym źródłem wizyt zewnętrznych na stronie www.pamietnikchrumasa.pl [2] okazał się dziennik elektroniczny Librus na którego serwisach KOWR prowadził kampanię internetową. W ramach realizowanych działań prowadzono także kampanię w telewizji ogólnopolskiej (emisja spotu w TVP 1, TVP 2, TVP ABC, Polsat, rozmowa w Pytaniu na śniadanie), opracowano plakat informacyjny, a strona Pamiętnik Chrumasa wzbogaciła się o nowy content: filmy i materiały tekstowe.
W związku z powyższym zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o rozesłanie do możliwie najszerszej grupy odbiorców linku do ankiety elektronicznej oceniającej zrealizowane przez KOWR działania związane z promocją „Programu dla szkół" w roku szkolnym 2019/2020:
http://www.programdlaszkol.org/aktualnosci/index/Program-dla-szkol-jak-oceniasz-jego-promocje/idn:21
Ankieta jest skierowana do ogółu społeczeństwa: rodziców, nauczycieli, dzieci objętych „Programem dla szkół".
Ankieta jest anonimowa i będzie aktywna do 15 września br.
Zależy nam na zebraniu jak największej liczby odpowiedzi. Zachęcamy również do odwiedzania stron:
www.programdlaszkol.org [1]
www.pamietnikchrumasa.pl [2]
https://www.youtube.com/c/ProgramdlaszkółPDS
https://www.facebook.com/pg/programdlaszkol
Z góry bardzo dziękuję za wsparcie.
Robert Mikołajczyk
Kierownik Wydziału Rozwoju Rynków Rolnych
KOWR OT w Pruszczu Gdańskim
PRZYBORY NA ZAJĘCIA:
Książki zostały zakupione przez wychowawcę. Płatność we wrześniu 2020.
GRUPA 3-6 LAT
Książki zostały zakupione przez wychowawców. Płatność we wrześniu 2020.
Uczennica klasy piątej Roksana Czaja otrzymała nagrodę specjalną za najlepszą recytację utworu o tematyce religijnej w 49. Konkursie Recytatorskim Literatury Kaszubskiej RODNA MOWA.
Gratulujemy!
Informujemy, że została uruchomiona rekrutacja do projektu „Zdolni z Pomorza – powiat Kartuski” na rok szkolny 2020/2021. Dokumenty konieczne do ubiegania się o udział w projekcie (arkusz nominacji – zał. 1, wniosek o przeprowadzenie badań diagnostycznych – zał. 2, oświadczenie – zał. 3), należy złożyć do Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kartuzach (ul. Kolejowa 17).
Regulamin_Rekrutacji_ZzP_-_2020.2021.pdf
Zal._nr_1_-_arkusz_nominacji_ucznia.docx
Zal._nr_2_-_Wniosek_o_przeprowadzenie_badan_diagnostycznych_ucznia.docx
Zal._nr_3_-_Oswiadczenie_dot._przetwarzania_danych_osobowych.docx
Zal._nr_4_-_Lista__wymaganych_osiagniec_uzyskanych_w_olimpiadach_i_wojewodzkich_konkursach.docx
Zal._nr_5_-_wniosek_o_zmiane_LCNK.docx
Zal._nr_6_-_zasady_realizacji_projektow_kwalifikacyjnych.docx
WYTYCZNE DOTYCZĄCE PRZEPROWADZENIA
EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
WYTYCZNE_DOTYCZaCE_PRZEPROWADZENIA_EGZAMINU_OSMOKLASISTY_1563_.docx
Konsultacje trwają od 1 czerwca do 10 czerwca.
PLAN KONSULTACJI :
p. Mariola Czaja – wtorek, środa 8.30 – 10.30
p. Aldona Drywa – poniedziałek 8.30 -10.30
p. Katarzyna Szreder – wtorek, czwartek 8.30 – 10.30
p. Jolanta Cybula – poniedziałek 8.30 – 10.30
p. Magdalena Kulaszewicz – środa, czwartek 8.00-9.00
p. Elżbieta Cerowska – poniedziałek ,środa – 7.45 – 9.00
p. Elżbieta Pryczkowska – środa 10.00 – 11.00
p. Joanna Jereczek – wtorek – 10.00 – 11.00
p. Justyna Adamczyk – piątek – 8.40 – 10.20
p. Beata Bladowska – poniedziałek, wtorek, środa 7.45 – 10.20
p. Krzysztof Cyrzan – poniedziałek, środa 9.00 – 11.00
p. Piotr Jereczek - wtorek 10.30 – 11.30
p. Marlena Kowalczyk – czwartek, piątek 8.30 – 10.30
p. Katarzyna Podbielska – piątek 8.30 – 9.30
p. Hanna Dawidowska - środa 8.00 – 12.00
p. Ewelina Puzdrowska - poniedziałek, środa, czwartek 8.00 – 10.00
Od 25 maja 2020 roku istnieje możliwość wznowienia zajęć opiekuńczo -wychowawczych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych z możliwością zajęć dydaktycznych. W związku z powyższym bardzo prosimy, by zainteresowani rodzice/opiekunowie wypełnili i przesłali drogą elektroniczną http://spkozyczkowo@wp.pl deklarację udziału dziecka w tych zajęciach.
DEKLARACJA_UDZIALU_DZIECKA_W_ZAJECIACH_OPIEKUNCZYCH_1487_.docx
Powered by aSc EduPage