Terminy rekrutacji i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/22
Najważniejsze informacje:
https://www.kuratorium.gda.pl/terminy-postepowania-rekrutacyjnego-na-rok-szkolny-20212022/
Terminy rekrutacji i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/22
Najważniejsze informacje:
https://www.kuratorium.gda.pl/terminy-postepowania-rekrutacyjnego-na-rok-szkolny-20212022/
Występ przedszkolaów w Kożyczkowie "Grajmy Panu" - pastorałka
Występ przedszkolaków z Garcza 3-4 latki
Występ przedszkolaków z Garcza 5-6 latki
Nasza szkoła zgłosiła się do programu NAUKA DLA CIEBIE realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W związku z tym 4.02.20r. / czwartek/ odbędą się zajęciach e-Laboratoriów w następujących godzinach:
Zajęcia mają charakter interaktywny, a uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami wezmą w nich udział łącząc się z domu. Uczniowie w trakcie zajęć razem z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik wykonywać będą eksperymenty z użyciem prostych materiałów. Krótkie opisy scenariuszy oraz informacja jakie materiały powinni przygotować do nich uczniowie, aby eksperymentować znajdują się tutaj -
Informacje o programie: http://www.kopernik.org.pl/dla-nauczycieli/naukobus/e-ndc/
“Koduj z Gigantami” to wydarzenie o charakterze edukacyjnym, które jest doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o programowaniu i lepszego startu w przyszłość, a także bardziej świadomego korzystania z nowych technologii. Warsztaty “Koduj z Gigantami” to połączenie dużej dawki wiedzy ze świetną zabawą. W ich trakcie dzieci już od 7 roku życia mogą spróbować własnych sił w programowaniu i zacząć tworzyć własne gry czy aplikacje.
Szczegółowe informacje - https://link.freshmail.mx/p/iofza7llxf/62xzidte7e
Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl.
Zapisy już trwają, a liczba miejsc jest ograniczona.
Konkurs plastyczny dla uczniów klas 0 – III
„Ulubione zajęcia mojej rodziny”
Cele konkursu :
1.Poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych.
2.Wdrażanie i rozwijanie samodzielnej pracy twórczej.
3. Zachęcanie do kreowania indywidualnego sposobu przedstawiania tematu.
4. Popularyzowanie wartości rodziny, ciepłej, spokojnej rodzinnej atmosfery.
5. Rozwijanie umiejętności plastycznych dzieci, ich twórczości i wyobraźni.
6. Promowanie pasji plastycznych w różnych kategoriach wiekowych.
Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie
„Czarodziejska moneta SKO”.
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu monety dowolną formą.
Prace należy dostarczyć wychowawcom do 16 lutego 2021 roku.
Najciekawsze pracy umieścimy na naszym blogu.
Gratulacje dla Adasia Jereczek, Amelii Zaborowskiej i Rodziny Kitowskich oraz wszystkich laureatów!
Zachęcamy wszystkich chętnych uczniów klas I - VIII do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Komendę Główną Policji w Warszawie.
Czekają atrakcyjne nagrody!
Choć Babcia z Dziadkiem lubią przesadzać
próbując wnukom swoim dogadzać,
to kocham ich za to ogromnie
i za to, że zawsze są koło mnie,
wtedy gdy ich potrzebuję,
Babciu i Dziadku – dziękuję!
W związku z decyzją MEN od dnia 18 stycznia br. zajęcia dla oddziału przedszkolnego oraz dla klas I-III będą odbywać się w formie stacjonarnej, według określonych zasad :
Zbieramy rzeczy na licytacje a nawet loterie fantową, którą przeprowadzimy online na żywo 31 stycznia 2021 roku. Fanty można przynosić do Domu Kultury w Chmielnie.
Tutaj link do naszej eSkarbonki do której można już dziś wpłacać pieniądze na tegoroczny Finał:
Wszelkie informacje dotyczące finału publikowane są na naszym Facebook-u Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie - https://www.facebook.com/goksirchmielno
W razie jakichkolwiek pytań jestem do Państwa dyspozycji.
Łukasz Grzenkowicz
GOKSIR Chmielno
tel. 58 684 22 05
ulotka-info-handel-ludzmi_3269_.pdf
„Handel ludźmi jest zjawiskiem podlegającym dynamicznym przemianom, którego nasilenie zaobserwowano w Polsce na początku lat 90-tych XX w. Obecnie Polska nie jest już tylko krajem pochodzenia ofiar, ale także krajem tranzytowym, przez który odbywa się transfer ofiar z Europy Wschodniej do Europy Zachodniej oraz krajem docelowym dla ofiar wykorzystywanych głównie w prostytucji i pracy przymusowej.
Skuteczne przeciwdziałanie i walka z tym zjawiskiem wymaga udziału i współpracy wielu podmiotów administracji rządowej oraz organizacji pozarządowych. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji odpowiada za monitorowanie aktywności administracji publicznej w zakresie przeciwdziałania handlowi ludźmi. Widocznym tego przejawem jest działalność międzyresortowego Zespołu do Spraw Zwalczania i Zapobiegania Handlowi Ludźmi. Do zadań Zespołu należy proponowanie oraz opiniowanie podejmowanych działań zmierzających do skutecznego zwalczania i zapobiegania handlowi ludźmi, a także ocena realizacji Krajowego Planu Działań przeciwko Handlowi Ludźmi. Obecnie obowiązujących dokumentem jest Krajowy Plan Działań Przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2016-2018.
Począwszy od 2006 roku minister właściwy do spraw wewnętrznych zleca organizacjom pozarządowym realizację zadań dotyczących wsparcia i ochrony ofiar. Od tego czasu realizowany jest „Program wsparcia i ochrony ofiary/świadka handlu ludźmi” przeznaczony dla cudzoziemskich ofiar handlu ludźmi. Program ten od 2010 roku stanowi element działań Krajowego Centrum Interwencyjno-Konsultacyjnego dla Ofiar Handlu Ludźmi (KCIK).
Do głównych zadań KCIK należy przede wszystkim: identyfikacja ofiar handlu ludźmi, podejmowanie działań interwencyjnych, prowadzenie schronisk dla ofiar, opieka nad cudzoziemcami włączonymi do „Programu wsparcia i ochrony ofiary/świadka handlu ludźmi”, a także poradnictwo prewencyjne oraz udzielanie konsultacji dla instytucji i organizacji. Centrum prowadzi również całodobowy telefon zaufania dla ofiar i świadków handlu ludźmi.
Kontakt do KCIK
telefon: 022 628 01 20
e-mail: info@kcik.pl
W sierpniu 2013 roku został uruchomiony portal informacyjny MSWiA www.handelludzmi.eu. Na stronie, która funkcjonuje w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej, można znaleźć szereg informacji na temat przeciwdziałania zjawisku handlu ludźmi, ochrony i wsparcia ofiar, struktury instytucjonalnej itp. Ponadto, w serwisie znajduje się obszerna baza wiedzy, zawierająca nie tylko akty prawne regulujące problematykę handlu ludźmi, ale także, statystyki, publikacje, ciekawostki oraz opisy prowadzonych projektów. Portal jest na bieżąco aktualizowany informacjami o nadchodzących i zakończonych wydarzeniach, wydanych raportach, orzeczeniach sądowych w sprawach o handel ludźmi i nie tylko. Za pośrednictwem specjalnego formularza kontaktowego osoba, która została pokrzywdzona w wyniku wykorzystania (np. w prostytucji, w pracy o charakterze przymusowym) lub osoba, która posiada informacje na temat bezprawnych działań związanych z wykorzystaniem innej osoby, może anonimowo zgłosić przypadek naruszenia prawa.
Portal posiada również swój odpowiednik w serwisie społecznościowym www.facebook.com/handelludzmi, gdzie przekazywane są m.in. najświeższe doniesienia medialne z kraju i ze świata.”
Wielkie brawa dla Łucji, Adama i Roksany, którzy reprezentowali naszą szkołę w XI Wojewódzkim Konkursie Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej. Nasi recytatorzy zajęli kolejno II oraz dwa III miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Gratulujemy!
Adam Jereczek kl. I
Łucja Kitowska kl. VI
Roksana Czaja kl. VI
Nasza uczennica Agata zajęła I miejsce w XXV Pomorskim Konkursie Plastycznym ,,Jesień na Kaszubach’’.
Gratulujemy!!!
Do 30 grudnia 2020 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką.
Wysokość pomocy wynosi 1500 zł na rodzinę.
Szczegółowe informacje:
Zachęcamy uczniów klas „0”- VI do wzięcia udziału w konkursie językowo-plastycznym.
Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej obrazującej znaczenie słowa w języku angielsku. Uczestnik ilustruje wybrany przez siebie wyraz w języku angielskim.
Technika dowolna- płaska (np. rysunek, kolaż, akwarel, ołówek, techniki mieszane). Format pracy A3. Prace w innym formacie nie będą oceniane.
Prace należy złożyć w Szkole Podstawowej w Kożyczkowie do 18 grudnia.
We wtorek 9 grudnia w naszej szkole miał miejsce szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Wzięli w nim udział Julia Stochel i Łukasz Gołąbek.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu.
Powered by aSc EduPage