„Mistrz oszczędzania ”

Zadanie konkursowe polega systematycznym wpłacaniu pieniążków na książeczkach SKO.

Konkurs trwa do 31 października 2022r.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 7 listopada  2022r.

• Konkurs plastyczny  „Mój Anioł Stróż”

2 października 2022 r.wspominaliśmy Świętych Aniołów Stróżów.

Każdy człowiek rodzi się z przydzielonym mu Aniołem Stróżem.

Co ciekawe, każdy Anioł Stróż jest inny, jest niepowtarzalną istotą we wszechświecie.
            Jak wyobrażasz sobie swojego Anioła Stróża?

Konkurs adresowany jest do uczniów „0” oraz klas 1-3.

Cele konkursu:
            - Ukazanie prawdy o tym, że Anioł Stróż jest naszym opiekunem danym nam przez Pana Boga.
            - Kształtowanie postawy wiary w realną pomoc Anioła Stróża.
            - Wychowanie do osobistej modlitwy do Anioła Stróża.
            - Kształtowanie postawy wdzięczności Bogu za pomoc duchowych opiekunów.
            - Przedstawienie roli Anioła Stróża w życiu dziecka,
            - Rozwijanie kreatywności, wyobraźni i twórczości dzieci.
            - Wzmacnianie więzi rodzinnych podczas wspólnych działań
            - Prezentacja i popularyzacja plastycznej twórczości dzieci.

1. Organizatorem konkursu jest Szkoła podstawowa w Kożyczkowie.
            2. Przedmiotem Konkursu jest autorska przestrzenna praca ukazująca postać Anioła Stróża.  3. Postać Anioła może być wykonana dowolną techniką np.: z masy solnej, tektury, przedmiotów,modeliny, gliny w wielkości od 10 cm do 50 cm. Postać Anioła powinna być stojąca, lub siedząca, klęcząca lub lecąca, a nie leżąca płasko na kartce tektury – podstawie.
            4. Przygotowana praca jest wspólnym dziełem dziecka i opiekunów (rodziców, dziadków)..                                    5. Prace dostarczamy do 24.10.2022 roku do pokoju nauczycielskiego.
            6. Prace zostaną zwrócone uczestnikom konkursu.
            7. Każda praca zostanie nagrodzona dyplomem.
            8. Przy ocenie pracy będzie brana pod uwagę: pomysłowość, oryginalność, staranność wykonania,zgodność z tematem konkursu.
            9. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 31.10.2022 roku.

• Konkurs wiedzy o piłce nożnej

02.10.2022

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczmiów do udziału w konkursie wiedzy o piłce nożnej - „Poznaj Polskę na sportowo”. Konkurs adresowany jest do uczniów w wieku od 6 do 19 lat. Do wygrania ciekawe nagrody m.in. zaproszenia na mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej na PGE Narodowym w Warszawie.
            Konkurs składa się z trzech etapów:
            Etap I (online) rozgrywany jest do 5 października 2022 r. – aby wziąć w nim udział uczeń powinien rozwiązać quiz online na stronie www.laczynaspilka.pl/quiz wybierając właściwą kategorię wiekową. Po zakończeniu quizu należy podać e-mail rodzica lub opiekuna prawnego na który wysłany zostanie mail z linkiem do formularza rejestracyjnego. Quiz można wypełniać dowolną liczbę razy i rejestrować dowolną liczbę wyników. Zwycięzcami tego etapu będzie 25 chłopców i 25 dziewczynek z najlepszym wynikiem w swoim województwie w swojej kategorii wiekowej. Zwycięzców zaprosimy do finałów wojewódzkich!
            Etap II (wojewódzki) będzie rozgrywany stacjonarnie od 10 października do 7 listopada 2022 r. i wezmą w nim udział zwycięzcy etapu I. Na zwycięzców tego etapu czekają dwa zaproszenie do Warszawy na mecz reprezentacji Polski na PGE Narodowym w dniu 16 listopada 2022 r. oraz udział w wielkim finale konkursu.
            Etap III (Wielki Finał) odbędzie się 17 listopada 2022 r. w studiu Telewizji Polskiej w Warszawie. Wielki Finał zostanie rozegrany w formacie Wielkiego Testu Wiedzy w programie telewizyjnym na żywo.
            Szczegóły dotyczące zasad konkursu znajdują się w
            Regulaminie Pomocne w udzieleniu prawidłowych odpowiedzi będą przygotowane materiały historyczne opublikowane w Bibliotece Piłkarstwa Polskiego