• Międzyszkolny Konkurs Językowo-Plastyczny

29.11.2020

Zachęcamy uczniów klas „0”- VI do wzięcia udziału w konkursie językowo-plastycznym.

Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej obrazującej znaczenie słowa w języku angielsku. Uczestnik ilustruje wybrany przez siebie wyraz w języku angielskim.

Technika dowolna- płaska (np. rysunek, kolaż, akwarel, ołówek, techniki mieszane). Format pracy A3. Prace w innym formacie nie będą oceniane.

Prace należy złożyć w Szkole Podstawowej w Kożyczkowie do 18 grudnia.

• KONKURS PLASTYCZNY DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Regulamin Szkolnego  konkursu świątecznego

„Mój Mikołaj”

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Kożyczkowie,

Odział Przedszkolny w Garczu.

Celem konkursu jest:

- inspirowanie dzieci do pracy twórczej oraz rozwijanie technik plastycznych;

- pobudzenie wyobraźni i wrażliwości artystycznej dzieci;

- zaprezentowanie przez dzieci w wieku przedszkolnym własnej twórczości.

Przedmiotem konkursu jest:

własnoręcznie wykonanie pracy  w dowolnej technice przedstawiającej św. Mikołaja z wizji dziecka.    (praca przestrzenna, lub kartka A4)

Konkurs  adresowany jest do grup przedszkolnych w wieku 3,4 latków oraz 5,6 latków .

Na odwrocie pracy konkursowej należy zamieścić imię i nazwisko dziecka i wiek.

Konkurs rozpoczyna się od 1.12.2020 i trwa do 14.12.2020. Ogłoszenie wyników 18.12.2020. Prace proszę dostarczyć do placówki gdzie uczęszcza dziecko.

Zachęcamy do udziału.

• NAUCZANIE ZDALNE

UWAGA!

• Do dnia 22 grudnia obowiązuje nauczanie w formie zdalnej w klasach I - VIII.
            • Przerwa świąteczna od 23 grudnia 2020r. do 3 stycznia 2021r
            • Planowane ferie zimowe od 4 I 2021r.do 17 I 2021r.

• TYDZIEŃ ZDROWIA

20.11.2020

W dniach 16.11-20.11.2020r. W naszej szkole był realizowany "Tydzień Zdrowia". Uczniowie poprzez projekcje filmowe i pogadanki dowiedzieli się jak ważne jest dbanie o swoje zdrowie. W trakcie roku szkolnego podczas przebiegu tygodnia zdrowia uczniowie wspólnie z wychowawcami klas przygotowują wartościowe śniadanie w swojej klasie, niestety w tym roku szkolnym nie było to możliwe natomiast nie przeszkodziło to w realizacji programu i każdy uczeń  przygotował wspaniały posiłek w domu.

Dziękujemy za zaangażowanie się.

Wszystkim życzymy smacznego i dużo zdrowia😊

• GRATULACJE DLA PAULINY

Gratulacje dla naszej uczennicy Pauliny z kl.VI.

Dziś Urząd Statystyczny w Gdańsku podał wyniki konkursu ,,Po co ten spis”. Paulina przesłała wiersz wraz z obrazkiem i zdobyła II miejsce. Konkurs został zorganizowany w związku z trwającym Powszechnym Spisem Rolnym.

Paulinko gratulujemy.

• ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

„Twój dom”

Jest w każdym naszym słowie,
            a słowa są najprostsze -
            chleb, mama, dom gościnny,
            i Wisła, i Mazowsze.

I jest w czerwieni maków,
            i w białych kwiatach wiśni,
            w piosenkach wszystkich ptaków
            i w każdej naszej myśli.

W mazurku chopinowskim,
            i w czarnym węglu Śląska,
            i tu, gdzie serce mówi,
            że to jest właśnie Polska.

Wanda Chotomska