• Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi

20.10.2021

18 października obchodzony jest Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Co roku około 2 milionów ludzi pada ofiarą tego przestępstwa, z czego jedna trzecia to dzieci. Handel ludźmi to współczesna forma niewolnictwa i poważne przestępstwo naruszające podstawowe prawa człowieka.

Jedną z najważniejszych kwestii związanych ze zwalczaniem handlu ludźmi jest budowanie szeroko rozumianej świadomości społecznej. Pomóc w tym ma Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi organizowany i obchodzony pod auspicjami Unii Europejskiej. Organy ścigania, Policja, Straż Graniczna, organizacje rządowe i pozarządowe, społeczne i instytucje użyteczności publicznej, takie jak: Krajowe Centrum Interwencyjno-Konsultacyjne dla Ofiar Handlu Ludźmi, Fundacja „La Strada”, Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”, ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, Stowarzyszenie „Po-MOC” czy Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, aby nie zostać jego ofiarą.

Więcej informacji na temat przestępstwa handlu ludźmi oraz Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi można przeczytać na stronie http://www.handelludzmi.eu/.

• Konkurs plastyczny dla przedszkolaków

Regulamin konkursu plastycznego

„JESIENNY LIŚĆ’’

ORGANIZATOR:

Szkoła Podstawowa w Kożyczkowie i Przedszkole w Garczu

CELE KONKURSU:

- pobudzenie i rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej dzieci

- rozbudzanie wrażliwości plastycznej

- rozwijanie kreatywności uczestników konkursu

- popularyzacja działań plastycznych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych

- wdrażanie i rozwijanie samodzielnej pracy twórczej

WARUNKI UCZESTNICTWA:

- Konkurs adresowany do grup przedszkolnych 3-4 latki i 5-6 latki.                                                                  - Konkurs trwa od  18.10.2021 r. do 12.11.2021 r.

- Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną płaską - techniki mieszane. Prace powinny być wykonane na papierze typu brystol w formacie A4.

Praca konkursowa ma zawierać - jesienny liść, barwę jesienną i kształt oryginalny liścia.

Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych:

1) grupy 3-4 latki

2) grupy 5-6 latki

Wszystkie prace na odwrocie powinny być opatrzone opisem zawierającym następujące

dane: imię, nazwisko, grupa wiekowa.

UWAGI DOTYCZĄCE WARUNKÓW KONKURSU:

- Prace będą oceniane przez Komisję Jury powołaną przez Dyrektora Szkoły.

- Kryterium oceny przez Jury: oryginalność, jakość i staranność wykonania, samodzielność dzieci.

• ZBIÓRKA CHARYTATYWNA

Do dnia 04.11.2021r.  w naszej szkole odbywać się będzie zbiórka,

której celem jest wsparcie wspólnoty „CENACOLO”

Zbieramy  artykuły chemiczne np:

- mydła

- szampony

- pasty do zębów

- płyn do mycia naczyń

- ręczniki papierowe itd.

Oraz pozostałości po wypalonych świeczkach.

Bardzo zachęcamy wszystkich do udziału w zbiórce.

„Król i Królowa oszczędzania”

Zadanie konkursowe polega na systematycznym oszczędzaniu przez miesiąc październik.

Wpłacamy systematycznie pieniążki na książeczkach SKO

u wychowawców klas do dnia 29 października 2021 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 8 listopada 2021r.