• "Ptasie Radio"

18.04.2021

Konkurs dla uczniów klas IV - VIII

UWAGA. KONKURS.

Halo, halo! Tutaj ptasie radio w brzozowym gaju, nadajemy audycję z ptasiego kraju (…)”.

Tak rozpoczyna się wiersz dla dzieci autorstwa Juliana Tuwima „Ptasie radio” przedstawiający piękno i różnorodność świata ptaków. Ptaki to gromada zwierząt reprezentowana przez ponad 10 tys. gatunków. Każdy gatunek charakteryzuje się odrębnym ubarwieniem piór i wydawanym głosem. Często nie jesteśmy w stanie dostrzec drobnego „śpiewaka”. Udaje nam rozpoznać gatunek i płeć  dopiero kiedy go usłyszymy.

Zachęcamy do wczesnego wstawania i wsłuchania się w piękno odgłosów ptasich śpiewów wraz z nastaniem świtu. Koncert nastawi was pozytywnie i sprawi, że będziecie się przez cały dzień uśmiechać.

Zapraszamy uczniów z klas IV – VIII ze szkoły podstawowej w Kożyczkowie do udziału w konkursie „Ptasie Radio”. Poniżej załączamy regulamin i załączniki do konkursu.

Życzymy powodzenia i udanej zabawy. Organizatorzy i współorganizatorzy konkursu.

REGULAMIN_KONKURSU_Ptasie_radio_1604_2021.odt​​​​​​​

Zalaczniki_do_regulaminu_2021.odt​​​​​​​

• Międzynarodowy Dzień Ziemi

Konkurs plastyczny, fotograficzny i quiz wiedzowy!

Zbliża się, obchodzony 22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi. W związku z tym zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach związanych z świętem naszej planety.

Cele konkursów są następujące:

• rozwijania świadomości ekologicznej uczniów
            • uwrażliwianie dzieci na piękno przyrody
            • zachęcanie Rodzin do wspólnego spędzania czasu
            • rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i ekologicznych dzieci
            • rozwijanie umiejętności posługiwania się aparatem fotograficznym
            • uświadomienie dzieciom faktu, że fotografie stanowią wspaniałą formę dokumentowania różnych wydarzeń i ciekawych obiektów, także przyrodniczych
            • kształtowanie umiejętności posługiwania się różnymi środkami wypowiedzi artystycznej.

1. Konkurs plastyczny dla uczniów klas 0 – III „ŚWIĘTO ZIEMI”

Technika wykonania prac jest dowolna (rysunek, farba plakatowa, tempera, akwarela, kolaż, wyklejanka, itp.).

Format prac: A4.

Praca nie może być konstrukcją przestrzenną.

Każdy uczestnik konkursu wykonuje tylko jedną pracę konkursową.

Zdjęcia prac należy dostarczyć wychowawcom do 19 kwietnia 2021 roku.

Wyniki konkursu oraz prace uczniów zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

2. Konkurs fotograficzny dla uczniów klas IV – VIII „PRZYRODA W OBIEKTYWIE”

Zadaniem uczestników konkursu jest zrobienie zdjęcia (samodzielnie lub przy pomocy starszego członka rodziny), na którym będzie uwieczniony obiekt przyrodniczy (kwiat, ptak, owad itp.), który można spotkać w najbliższym otoczeniu: na spacerze w lesie, w ogrodzie przed domem, na działce, na balkonie.

• Zdjęcie powinno być zdjęciem autorskim!

• Format zdjęcia – dowolny

• Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedno zdjęcie.

Do każdego zdjęcia powinna być dołączona metryczka zawierająca: imię i nazwisko ucznia, klasę, krótki opis okoliczności i miejsca, w którym zostało wykonane zdjęcie.

Kryteria oceny pracy: zgodność z tematem, kreatywność oraz subiektywna ocena jury.

Fotografie prosimy przesyłać do 20 kwietnia 2021 roku na  adres: aldrywaa@gmail.com

Wyniki konkursu oraz zdjęcia uczniów zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

3. Quiz ekologiczny dla uczniów klas VI – VIII „NASZA PLANETA ZIEMIA” cz. 2

Quiz odbędzie się w formie online – 21 kwietnia 2021 roku.

Zgłoszenia udziału w konkursie przyjmuje p. Aldona Drywa

• Szkolny Konkurs Plastyczny

Zapraszamy do udziału w

Szkolnym Konkursie Plastycznym

„Baśnie i legendy kaszubskie”

Kategoria wiekowa: kl. I-III, IV-VI   - wykonanie ilustracji do dowolnej legendy kaszubskiej

kl. VII – VIII - wykonanie ilustracji przedstawiającej wybranego bohatera baśni lub

legendy kaszubskiej

Cele konkursu:

1. Rozwijanie zainteresowań czytelniczych.
            2. Promocja literatury kaszubskiej.
            3. Rozwijanie umiejętności plastycznych i kreatywności dzieci.

Technika wykonania:

Forma płaska, technika wykonania dowolna, np. kredki, farby, ołówek, format A4 lub A3.

Termin składania prac:

Zdjęcia wykonanych prac proszę przesyłać przy wykorzystaniu aplikacji Teams pani Celinie Arendt do dnia 7 maja 2021 r.

Ogłoszenie wyników: 10 maja 2021 r. na stronie internetowej szkoły/w szkole.