• Biblioteka szkolna

Nasza biblioteka posiada bogaty księgozbiór, liczący ponad 3 tysiące woluminów, z którego mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy naszej szkoły.

Przy bibliotece działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, składające się z czterech stanowisk komputerowych wyposażonych w programy multimedialne i dostęp do Internetu. Dzięki ICIM nasi użytkownicy mają zapewnione doskonałe warunki do nauki, pracy samokształceniowej i rozwoju zainteresowań.

Biblioteka stara się realizować następujące zadania:

• Rozwijanie kultury czytelniczej i informacyjnej uczniów

• Kształtowanie wśród uczniów umiejętności samodzielnego poszukiwania i użytkowania różnych form informacji

• Pomoc w wyszukiwaniu i korzystaniu ze źródeł, posługiwaniu się tradycyjnymi i elektronicznymi narzędziami wyszukiwania

• Umożliwianie uczniom i nauczycielom korzystania z wszelkich zgromadzonych dokumentów

• Pomoc w tworzeniu nowych informacji zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli

• Organizowanie imprez czytelniczych, konkursów i lekcji bibliotecznych, współorganizowanie uroczystości szkolnych

• Stwarzanie warunków do rozwijania własnych zainteresowań uczniów i przyjemnego spędzania wolnego czasu.

Zbiory biblioteczne są systematycznie uzupełniane o nowe woluminy w postaci lektur, a także pozycji uwzględniających zainteresowania uczniów.

Uczniowie, którzy oczekują na zajęcia lub nie mogą brać w nich udziału, np. lekcje religii czy w-f, maja zapewnioną opiekę w bibliotece, wykorzystując ten  czas na korzystanie z zasobów księgozbioru lub odrabiając prace domowe.

Biblioteka skupia miłośników książek, którzy uczestniczą w pracach aktywu bibliotecznego. Czytelnikami biblioteki są wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Motto biblioteki:

„W bibliotece znajdziesz wszystko czego chcesz:

Starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz”

Krystyna Wodnicka

Godziny pracy biblioteki: